Aukcja charytatywna dla KAI

Zobacz wszystkich wystawców
Aukcja charytatywna dla KAI

Aukcja charytatywna dla KAI

 

Pierwsza edycja aukcji charytatywnych organizowanych przez Przemka i Jacka Jarczok - hodowców z Oddziału 047 Częstochowa Północ. 

 

Gołębie, które znajdują się na aukcji to między innymi gołębie z drużyny lotowej “CECYLIA JARCZOK DLA KAI”. 

Jest to projekt, który zakłada prowadzenie hodowli gołębi młodych z przeznaczeniem na aukcję charytatywną - która w każdym roku będzie skierowana do osoby potrzebującej. 

Na aukcji znajduje się 10 gołębi po sezonie lotowym gołębi młodych ale również 6 gołębi, które nie były lotowane a zostały przekazane na aukcję przez czołowych hodowców. 

 

Link do fundacji KAI -- > KLIKNIJ TUTAJ

 

W celu uzyskania informacji odnośnie gołębi na aukcji: Przemek Jarczok, 796 557 544 / Jacek Jarczok - 781 446 177. 

 

Na chwilę obecną Kaja ma za sobą 4 lata życia i dwie poważne operacje serca w krążeniu pozaustrojowym. Pierwszą operację przeszła już w pierwszym tygodniu życia , była to operacja ratująca życie Kai. Operacja udała się pod względem kardiologicznym, niestety nastąpiły komplikacje. Podczas operacji doszło do obustronnego porażenia fałd głosowych w wyniku uszkodzenia nerwów krtaniowych. Pojawiły się również trudności z oddychaniem i konieczne okazało się przeprowadzenie zabiegu tracheotomii. W styczniu 2018 roku konieczna okazała się druga operacja serca, również w krążeniu pozaustrojowym.

Kaja jest nadal w trakcie badań genetycznych. Ma opóźniony rozwój psychoruchowy: nie siedzi, oddycha przez rurkę tracheotomijną, która uniemożliwia jej gaworzenie i mówienie. Je i pije samodzielnie, ma odruch ssania, ale nie potrafi gryźć i rzuć. Konsultacja z lekarzem ortopedą wykazała konieczność dopasowania Kai specjalistycznego sprzętu ortopedycznego w postaci ortez na kończyny dolne i specjalnej kamizelki, które wspomogą proces pionizacji dziewczynki.

Kaja pomimo tak wielu ograniczeń jest radosną i uśmiechniętą dziewczynką. Dzielnie znosi wszystkie zabiegi chirurgiczne i rehabilitacyjne. Rodzice starają się, aby jak najmniej uciążliwie odczuwała codzienność. Jednakże dla nich samych, wydatki związane z leczeniem córeczki przekraczają możliwości finansowe. Dlatego bardzo prosimy o pomoc i wsparcie w tej trudnej walce o zdrowie i sprawność Kai.

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w aukcji!